Стадион ФК Винча
ФК Винча-ФК Болеч-2:2 (1:1)

Стрелци:
ФК Винча:
27′ Живковић Александар
65′ Рамић Мирко
ФК Болеч:
16′ Костић Младен
63′ Марковић Зоран

Опомене:
ФК Болеч:
90′ Реброња Нино

5. Добријевић Илија
6. Вујетић Михајло (од 90′ Веселиновић Ненад)
7. Добријевић Томислав (од 88′ Марјановић Тихомир)

3. Стевановић Михајило
4. Барјактаровић Предраг (од 46′ Јакшић Чедомир)
5. Видић Александар
6. Дељанин Душан
7. Николић Милан
8. Костић Младен (од 76′ Јовановић Марко)

18. Реброња Нино

За Винчу је сезона 2015/2016 у Првој Београдској Лиги завршена.
Последњу утакмицу наши фудбалери су одиграли против комшија из Болеча, пред 200 гледалаца и у правој фудбалској атмосфери.
Навијачи су имали прилику да виде сјајну фудбалску представу са мноштвом шанси и четири гола.

Пре самог почетка утакмице, шеф стручног штаба, Слађан Терзић, доделио је Стевици Дујаковићу признање за најбољег фудбалера Винче по избору стручног штаба у сезони 2015/2016.
Честитамо Стевици још једном и желимо му да и следеће сезоне настави у истом темпу.

Спортски директор, Иван Ђорђевић, доделио је признање играчу са највише тренинга, а то је Ален Каришик.
Честитамо Алену на преданости и надамо се да ће од следеће сезоне имати већу конкуренција за ово признање.

Генерални секретар, Владан Урошевић, уручио је посебно признање тренеру сениора Винче, Слађану Терзићу.
Честитамо Терзи и желимо да истакнемо да смо поносни што је један такав стручњак и таква људина део нашег колектива.

Генерални секретар, Владан Урошевић, уручио је и признања маркетинг тиму за реализацију пројекта „Људи Винче“.
Душан Вуковић и Милан Линдо су се потрудили у претходних неколико месеци да фудбалски клуб приближе људима Винче.
Изродило се много лепих прича, лепих идеја, производа, али све ћемо то оставити за једну посебну причу и за крај овосезонског серијала Људи Винче.

Генерални секретар, Владан Урошевић, уручио је признање и капитену Винче, Мирку Рамићу, за најбољег стрелца ФК Винча.
Честитамо Мирку и желимо му да настави да решета противничке мреже и следеће сезоне.

Признање за најбољег играча по избору навијача добио је Милош Миловановић, који због неодложних обавеза није могао да присуствује додели награда.
Честитамо Милошу што је успео да освоји срца наших навијача и поносни смо на њега јер од пре неколико дана имамо дипломираног економисту у нашем колективу.
Честитке и на дипломи факултета и надамо се да ће Милош у следећој сезони оправдати поверење навијача Винче.

После доделе признања, утакмица је могла да почне.
2. мин – на самом почетку утакмице Дујаковић шутира са 20 метара у доњи десни угао гола Болеча, голман гостију се сјајно баца и вади лопту из гола.
7. мин – Вујетић-Стојсављевић су разменили неколико пасова, Стојсављевић шаље лопту у простор за Вујетића између штопера Болеча, али голман Марковић први стиже до ње.
10. мин – напад гостију, лопта долази до играча са бројем 8, шут са 20 метара, лопта одлази поред гола.
16. мин – корнер за Болеч, лопта пада на линију петерца, играч Болеча се најбоље сналази и шаље је у гол Винче за 0:1.
21. мин – слободан ударац за Винчу на 25 метара од гола, Вујетић шутира, лопта одлази преко пречке.
27. мин – напад Винче, доста дуго је кружила лопта по половини гостију, долази до Живковића који је испаљује као из катапулта са 35 метара и цепа мрежу Болеча за 1:1.

Права мајсторија Живковића и можда најлепши гол у овој сезони на стадиону Винче.
37. мин – десетка Болеча прелази сам целу одбрану Винче, улази у шеснаестерац и шутира, али Радојевић сјајно брани.

49. мин – Томица Добријевић шаље дугу лопту ка Стојсављевићу на линији шеснаестерца гостију, Стојсављевић се намешта, шутира, лопта високо преко гола.
50. мин – Стојсављевић пролази по левој страни, излази сам пред голмана гостију, шаље лопту на другу стативу за капитена Рамића, али штопер Болеча стиже да избаци лопту у корнер и спречава сигуран погодак.
54. мин – Стојсављевић сам претрчава цео терен после корнера Болеча, улази у шеснаестерац и шутира искоса са леве стране, али лопта одлази преко гола.
55. мин – напад Болеча, Зоран Марковић сам пролази по левој страни, шутира, лопта одлази за милиметар поред стативе.
58. мин – Мијаиловић шаље дугу лопту на Стојсављевића, центаршут на Вујетића који шутира право у голмана.

63. мин – напад гостију, дуга лопта на Марковића, који је сам као дух изашао пред Радојевића, снажно шутира и постиже гол за Болеч.
65. мин – контра Винче, Рамић носи лопту до шеснаестерца Болеча, додаје до Стојсављевића, два нападача Винче на голмана Болеча, Стојсављевић улази у петерац по левој страни, шаље лопту на другу стативу, где је Рамић чека и без проблема је гура у небрањен гол.

После другог гола Винче, темпо утакмице је постепено почео да опада. Створиле су се још 2-3 шансе на обе стране, али голова више није било.
Честитамо фудбалерима Болеча на приказаној игри.

Сезона за сениоре Винче је завршена.
Остало је још једно коло да се одигра, али је наш клуб слободан.
Винча је заузела треће место на табели Прве Београдске Лиге.

Искористићемо прилику да позовемо навијаче да подрже кадете Винче, који у недељу играју утакмицу последњег кола Лиге Кадета против ФК Бања из Вишњичке Бање.