Šest koraka kako da ubrzate android uređaj

0
744
NextWEB hosting
NextWEB hosting

Poznato je da vremenom Android uređaji mogu da se uspore. Međutim, uz pomoć nekoliko korisnih saveta, saznaćete kako to da sprečite, i kako da vaš smartfon ili tablet koji radi na pomenutom operativnom sistemu bude uvek u top formi i punoj snazi.

Za većinu njih moraćete da uključite opciju “Developer Options” na svom uređaju. Nju ćete pronaći u “Settings”, pa “About Phone/Tablet” i izaberite “Build Number”, sve dok se ne pojavi obaveštenje da je Developer Options uključen.

Podesite animacije

Iako su vizuelno veoma privlačne, animacije mogu da uspore rad vašeg uređaja. Međutim, rešenje za ovaj problem postoji. I vi njih možete usporiti ili potpuno isključiti. Otvorite “Developer Options”, pronađite “Window Animation Scale”, “Transition Animation Scale” i “Animator duration scale”.

Za svaku od tih opcija možete da namestite animacije na skali od 0,5x do 1,0x ili da ih isključite. To bi trebalo da ubrza pojavljivanje menija.

Očistite “cache”

Ovo je naročito korisno kada je potrebno brže učitavanje web stranica koje ste posetili, ali “cache” zna da bude nezgodan kad se napuni. Koji god pretraživač da koristite, možete ga očistiti. Obično tu opciju imate pod Settings u pretraživaču, kao i u delovima vezanim za privatnost i istoriju pretraživanja.

Uklonite nepotrebne aplikacije i procese

Android ima ugrađeni sistem upravljanja energijom, ali nije baš veoma “pametan”. Aplikacije i procesi ostaju aktivni i opterećuju memoriju još dugo nakon što ste prestali da ih koristite. Slobodno obrišite “cache” i “ubijte” procese koje ne koristite. Otvorite Settings, pa Apps. Pazite samo da ne dirate bilo šta vezano za Google Play ili Android Services.

Obrišite “cache” aplikaciju

Ako su neke aplikacije ranije dobro radile, a sada stvaraju probleme, moguće je da je rešenje za njih brisanje “cache-a”. I ovde važi isto upozorenje, pazite po čemu čačkate. Otvorite Apps, pa Settings, pa aplikacije i odaberite “Clear Cache”. To će obrisati sve podatke potrebne za logovanje, pa računajte na to da ćete morati ponovno da ih unesete.

Redovno ažurirajte aplikaciju

Nadogradnje mogu pomoći da se aplikacije “glatko vrte”, budu sigurnije i još dosta toga. Ručno možete proveriti da li su update-ovi dostupni u Google Play-u. Ovo ćete uraditi tako što otvorite My Apps i onda odaberete “Update All”. Dobićete posebno upozorenje ako aplikacije trebaju dodatna dopuštenja, a moći ćete i da ih pregledate.

Možete da namestite uređaj da se sam automatski nadograđuje čim se poveže s internetom. Otvorite Settings u Google Play-u i odaberite “Auto-update apps”.

Obrišite widgete koje ne koristite

Verovatno na početnom ekranu imate više widgeta. Međutim, koliko njih zaista koristite? Rešite se onih koje otvarate retko ili nikada. Ako imate i početne ekrane sa samo nekoliko aplikacija na njima, reorganizujte ih, prebacite aplikacije na druge ekrane, pa obrišite one koji su ostali prazni.

(emportal)

Komentari

komentari

POSTAVI ODGOVOR