Roditelji su preplavili Fejsbuk, pa mladima on više nije kul. Tinejdžeri su učinili Fejsbuk najpopularnijom društvenom mrežom na svetu. Međutim, kako je pokazalo istraživanje o društvenim mrežama koje je finansirala Evropska unija, tinejdžere Fejsbuk više ne zanima.
Vođa istraživanja Danijel Miler s londonskog „University Collegea“ tvrdi da su od mladi stari od 16 do 18 godina u Velikoj Britaniji naučili da Fejsbuk nije samo u padu, već je praktički „mrtav i pokopan“, te da je tinejdžerima neugodno čak i kad ih se povezuje s Fejsbukom.
Međutim, nije reč o reakciji na priče o udaru na privatnosti i prikupljanje informacija o korisnicima. Mladima je Fejsbuk jednostavno prestao biti „kul“.
– Dok su nekad roditelji brinuli kad bi deca počela da koriste Fejsbuk, danas deca kažu da njihove porodice insistiraju da ostanu na Fejsbuku kako bi izveštavali o svom životu. Roditelji su shvatili kako da koriste stranicu i koriste je kao način da porodica ostane povezana. Mladi su reagovali prelaskom na stvari koje su više kul – piše Miler.
Miler dodaje kako su se pojavila četiri nova kandidata za krunu: Tviter, Instagram, Snapčet (Snapchat) i VatsAp (WhatsApp). Podsetimo, još ranije je istraživanje investicione banke „Piper Jaffray“ o potrošačkim navikama američkih tinejdžera pokazalo je da je Tviter skinuo Fejsbuk s mesta tinejdžerima najvažnije društvene mreže. Tada je 26 posto tinejdžera reklo da im je Tviter najvažnija društvena mreža, a 23 posto opredelilo se za Fejsbuk, dok je prošle godine za Fejsbuk glasalo 42 posto ispitanika.