VUČIĆEVI PODACI: KK Partizan dobio 1,95 miliona evra od države, Zvezda 1,37

0
677
NextWEB hosting
Gorica Avalić | 08. 04. 2014.  | Foto: TV B 92 | Izvor:BLIC
NextWEB hosting

Košarkaški Partizana od države su dobili 1.950.000 evra za ovu takmičarsku sezonu, dok je Košarkaškom klubu Crvena zvezda uplaćeno 1.370.000 evra.

Ovo je samo jedan od podataka koje će večeras na RTS-u, izazvan međusobnim optužbama predsednika KK Crvena zvezda Nebojše Čovića i trenera KK Partizan Dušana Vujošević preksinoć u „Utisku nedelje“ na TV B92, saopštiti predsednik SNS-a Aleksandar Vučić. Prvi potpredsednik Vlade reći će i koliko su u poslednjih sedam-osam godina iz državne kase dobili fudbalski klubovi večitih rivala.
– Na RTS-u ću, prvi put posle godinu i po dana, odgovoriti na nešto što nisu ni optužbe. Meni ništa nije prebačeno – rekao je Vučić i dodao da će danas izneti i predlog kojim će „95 odsto građana biti oduševljeno“.

On je istakao da se privatizacija klubova podrazumeva, a da će do tada biti mnogo više odgovornosti i manje trošenja državnih para.
– Tako će imati oko manje čega neko da se svađa u budućnosti – poručio je Vučić.

Zabraniti javnim preduzećima da sponzorišu klubove

Javnim preduzećima trebalo bi zabraniti da sponzorišu sportske klubove, jer je politički interes jači od komercijalnog, stav je NVO Transparentnost Srbija.

 

– U “Utisku nedelje” čuli smo da je država obezbedila ugovore sa državnim firmama za sponzorisanje Partizana. I čuli smo da je za Partizan problem što je, korišćenjem istog političkog mehanizma, Zvezda dobila više novca. Čović i Vujošević poručili su nam da od političkih odluka zavisi kako će se trošiti novac javnih preduzeća, što je nedopustivo. Finansiranje klubova mora da bude javno, na osnovu kriterijuma, a ne bez ikakve kontrole, kroz diskreciono odlučivanje direktora javnih preduzeća – kaže za “Blic“ Nemanja Nenadić, programski direktor „Transparentnost Srbija“.
Dragan Atanasov, pomoćnik ministra za sport, smatra da bi trebalo napraviti ambijent da sva preduzeća imaju poreske olakšice za investiranje u sport.
– Za to je neophodan oporavak privrede. Nije realno da u zemlji u kojoj ljudi gladuju sportisti budu plaćeni i više od 50.000 evra mesečno, a da taj novac dolazi od poreskih obveznika – objašnjava Atanasov.

Komentari

komentari

POSTAVI ODGOVOR