Centri za kulturu Mladenovac, Lazarevac, Sopot, Grocka i Rakovica preneti su u nadležnost opštine na čijoj se teritoriji nalaze, rekao je gradski sekretar za kulturu Vladan Vukosavljević.

S druge strane, osnivačka prava Ustanove kulture „Vuk Stefanović Karadžić“ preneta su sa opštine Zvezdara na Grad Beograd jer ova opština više nije mogla da finansira rad ustanove i dugovi su bili veliki, rekao je Vukosavljević.
Obrazlažući inicijativu da se osnivačka prava nad ovim ustanovama kulture prenesu na opštine, gradski sekretar za kulturu rekao je da je reč o aktivnom pristupu opština u obavljanju poslova u oblasti kulture.
„Na taj način se lakše zadovoljavaju potrebe građana i kultura se decentralizuje“, rekao je Vukosavljević u saopštenju Beoinfa.